Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Visszavágtunk

Az őszi botlás után magabiztosan vágtunk vissza a kalásziaknak. Rajt/cél győzelmet arattunk. Végig fölényben játszottunk, annyira, hogy a a meccs hajrájában a juniorok is pályára léphettek.

BKSE – Budakalász 33:26 (15:10)
Balatonfüred, 400 néző; v.: Fekete, Tóth

BKSE ANDÓ – HORNYÁK 5/3; Németh 3; SZMETÁN 8; Szűcs 2; SRETENOVIC 5; Bóka 3. csere: Tóth (k); Brandt 3; Dénes; Vajda 3; Klucsik 1; Vári; Határ. edző: György László

A Budakalász góllövői: Sinkovits és Kiss 6-6; Juric-Grigic 5; Maracskó 3; Koncz és Kovács 2-2; Tóth és Mikhalin1-1

kiállítások: 8, ill. 2 perc
büntetők: 363, ill. 2/1

Szűcs indította el a füredi gólgyártást. Erre még válaszolt Kiss, de utána hamar elhúztunk. (12.p.: 7:2). Négy perces gólcsöndük alatt is csak faragni tudtak a hátrányukból a kalásziak. Andó védései tartást adtak a hazaiaknak és elől is újra indult a gólgyártás. Az ex füredi Sinkovits tartotta a lépést, de Bóka góljával a 26. percben már hattal vezettünk. (14:8) Ebből a szünetig még egyet tudtak faragni a vendégek.

A második játékrészt az egész meccsen kiválóan irányító és lövő Szmetán két góljával kezdtük.(17:10) A folytatásban csak arra tellett a Csoknyai legénységnek, hogy háromszor is négyre zárkóztak. Ennél közelebb nem kerültek és az 50. pecrctől rendre hétre hízott a hazai előny. A kiállítások és a hét a hat elleni kalászi próbálkozások se zavarták meg Szmetnékat. A hajrára Tóth állt a kapuba és ziccereket és hetest is fogott. Pályára lépett Határ, Vári és Klucsik is. Máté ezt egy szép góllal hálálta meg és az Ő kapufájával zártuk a meccset. Márknak is volt egy bíztató lövése.

A mérkőzés előtt volt bennünk egy kis tartás. A vendégek – igaz inkább a hazai pályájukon, de – mindig is a mumusaink voltak. Csoknyai István is jól ismeri a füredi pályát, bár az Ő idejében még a nézőtéri oldalon voltak a kispadok. Hosszú idő után újra 16 játékost tudtunk nevezni, de ez csak azt jelentette, hogy Kemény Laci már le tudott ülni a kispadra és három fiatal is a keretbe került. Vagyis továbbra is a megmaradt magnak kellett a terhek zömét viselni és nem pusztán viselték! Olyan magabiztos előnyt alakítottak ki, hogy bátran pályára léphettek végre a fiatalok is.

Jól fog jönni a válogatott szünet, hogy szusszanjanak a fiúk és reménykedünk, hogy a Cegléd ellen talán lehetnek más visszatérők is.

Persze a szusszanás nem vonatkozik Ariánra, Bencére és Hubára, mert Ők utaznak Litvániába és vasárnap meg Tatabányán Georgia ellen szerepelhetnek az EB selejtező záró meccsein.